close

17:06
СЕМІНАР ПРАКТИКУМ НА ТЕМУ «РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ» В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ЗОШ №45

СЕМІНАР ПРАКТИКУМ НА ТЕМУ

«РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ»

 В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ЗОШ №45

    Наш час – це час суттєвих змін у науці, техніці, інформаційному середовищі, освіті. Суспільству потрібні люди, які здатні приймати нестандартні рішення, вміють творчо мислити. Тому одним із пріоритетних напрямків політики нашої держави є турбота про обдаровану та талановиту молодь, її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток. Одним із вирішальних чинників розв’язання цих завдань є розвиток креативного мислення учнів. В умовах постійно зростаючого обсягу інформації, навчального матеріалу, що має засвоїти дитина, виникає потреба шукати шляхи ефективного навчання, приховані резерви розумової активності.

 

    Сучасність вимагає нестандартного бачення проблеми, пошуку дійових нешаблонних рішень, кількох варіантів розв'язання запропонованої задачі, розглядання відомого з нових позицій. Така творча діяльність дитини забезпечується специфічними здібностями, які називають креативністю. Вона полягає в умінні висувати неординарні і ідеї, уникати в мисленні традиційних схем.

 

     Нерідко вчителям би хотілося, щоб їхні учні були креативними. Знаходили нестандартні рішення проблем, вільно себе почували у всіх сферах мистецтв, мали відчуття стилю і в подальшому займалися цікавою справою, до якої підходили творчо.

    Але не менше хочеться нам, вчителям, щоб учні слухали нас, слідували чіткому розпорядку уроку і правилам, не створювали нікому проблем, а батькам – щоб діти не відволікали їх від важливих справ і навіть одягалися так, щоб милувати наше око.

     Тільки все це не про креативність. Бо креативна дитина зовсім "не зручна", вона не любить послуху і робити так, як інші.

     Натомість сучасна система освіти побудована так, щоби плекати не креативних людей, а добрих виконавців. Вони мають беззаперечно підкорятися волі вчителя (начальника), не ставити зайвих питань, ретельно виконувати уроки (роботу), які для них визначив хтось інший.

    Це стосується не лише української системи освіти. У 1990-х роках у США досліджували, наскільки діти різного віку використовують свій творчий потенціал.

    Результати показали, що у віці 3-5 років діти мислили креативно у 98% випадків.

    Згодом тих самих дітей перевірили у віці 8-10 років — лише 32% з них використовували вповні свій творчий потенціал.

     Група 13-15-літок мислила творчо лише у 10% випадків. А велика вибірка 25-літніх — лише у 2% випадків.

    Такий результат може свідчити про те, що ми вчимо дітей все "робити правильно" і не шукати власних відповідей і рішень. А коли є єдино правильний шлях — починаєш панічно боятись помилок.

    Ми порівнюємо дітей між собою і рівняємо на "кращих" (зокрема, відкритою системою оцінок).

     Не заохочуємо ставити запитання (особливо незручні), фантазувати та вигадувати. Тобто, власноруч притуплюємо природний інтерес до світу. Єдине цікаве, що їм залишається — це віртуальний світ комп'ютерних ігор чи фільмів. А потім дивуємось, що дитина "нічого не хоче, крім комп'ютера".

      І хоча чимало вчителів намагаються розвивати дитячу креативність, їм нелегко боротися з системою, та ще й знаходити на це час в геть перевантаженій навчальній програмі.

 

     Завдання учителя – створювати умови, за яких схильність дітей до нового, нестандартного, бажання самостійно вирішувати поставлені задачі можуть дістати розвитку.

 Саме над з’ясуванням шляхів розв’язання цього завдання учителя працювали педагоги Миколаївської ЗОШ № 45 на семінарі-практикумі з теми «Розвиток креативного мислення учнів».

 

Тож творчому мисленню потрібен постійний розвиток і джерело енергії, широта поглядів, оптимізм, а також відпочинок. Надихайтесь!

 

Заступник директора МЗОШ № 45 Данилова І.А.

Учитель трудового навчання Гордієнко Т.М.
 

Категория: Новости сайта | Просмотров: 459 | Добавил: school45nik | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar