close

13:40
Інтелект-вітальня «Європа на мапі»
Інтелект-вітальня «Європа на мапі»
Засідання Інтелект – вітальні – це цікавий і пізнавальний формат спілкування. Можна не тільки користуватися власними знаннями, а й дізнатися про щось нове, цікаве і корисне. Таке засідання пройшло для учнів школи № 45. До речі, всі санітарні вимоги були враховані. Зустріч проводилася для учнів кожного класу окремо, була проведена санітарна обробка приміщення. Так, страшна хвороба ковід-19, але життя продовжується.
А про що могли дізнатися на цій зустрічі учні?   
Про те, що Європа - дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз'єднана через постійні війни і протиріччя. Але вже більше 50 років 28 країн Європи об'єдналися на основі спільних людських, демократичних та економічних цінностей в Європейський Союз, в якому вони  співпрацюють один з одним, живуть в єдності і дружбі для того, щоб зробити світ кращим - досягати стабільності, миру і процвітання.
Правда, ось вже півроку одна з Європейських країн вийшла зі складу ЕС. При цьому співпраця триває. Це Велика Британія.
Ще  25 березня 1957 року в Римі був створений Європейський економічний союз. Його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург. З кожним роком до них приєднувалися нові країни. І ось вже 27 країн  мають спільну зовнішню політику, а також впроваджують спільне громадянство.

Підводимо підсумки зустрічі у Інтелект-вітальні, сьогодні Європейський Союз нараховує 27 держав Єдиною європейською валютою є Євро (в 19 країнах Європи). Прапор Євросоюзу – синього кольору з п'ятьма золотими зірочками в колі. А ще є гімн, в  якому використовується мелодія «Ода до радості» з дев'ятої симфонії Бетховена
     Столицею Європейського Союзу є Брюссель – столиця Бельгії .   
А ви знаєте, що Україна – єдина держава, яка не є членом ЄС, але в  якій на державному рівні відзначається День Європи.
День Європи - це ще одна можливість познайомитися з різними країнами, їх культурою, побутом, багатовіковою історією. В нашому місті це свято проходить з карнавальною ходою, фотолокаціями та концертом.
А ще учасники Інтелект-шоу дізналися про те, що у світі близько 7000 мов ( і 40 тисяч діалектів). Це при тому, що у світі всього 252 країни.
Євросоюз має  24 офіційних мови . Кожного року феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно Деяким людям важко дається навіть рідна мова, а інші легко сприймають навіть декілька іноземних мов. В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, естонська, німецька, польська та інші. Але все частіше на державних заходах спостерігається використання англійської, французької, рідше німецької мов.
 26 вересня вся Європа святкує День Європейських мов.  Ми разом з вчителями і учнями теж згадали про це свято.
Для порівняння скажемо, що українська мова налічує близько 140 тисяч  слів ( без спец термінів), а англійська – 1 млн, причому мільонним англійським словом стало « Web 2,0».
Було цікаво і весело. Чекаємо і вас до нашої Інтернет-вітальні.
 
Категория: Новости сайта | Просмотров: 44 | Добавил: school45nik | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar